Focení rodinné reportáže se od rodinného portrétování liší. Nesnažím se o ideální, naaranžované a často uměle působící pózy. Naopak se snažím o akční a zábavný průběh, abych do fotek dostala kousek Vás samotných, tak jak se znáte… Takové snímky mají pro rodinná alba mnohem vyšší cenu. Předaných fotografií je víc a jsou rozmanité.

 

   Barevné zpracování fotografií je takové, aby co nejvíce odpovídalo daným podmínkám. Teplota světla se mění s denní i roční dobou, dále je ovlivňována počasím. Nemalou roli hraje i okolí, oblečení a také samotná pleť. Proto se může lišit od prezentovaných fotografií. Doporučení: Při výběru místa dejte pozor na velké barevné plochy, do kterých se opírá sluníčko. Při výběru oblečení se ujistěte, že se třeba barevný šátek nebo jasně barevná bunda neodráží v obličeji. Lokální úpravy barev nejsou v ceně. Účtovány jsou hodinouvou sazbou.

 

   Délka focení je cca 1-2 hodiny formou procházky a hry.Rekvizity (židličky, lavory, bedýnky apod.) s sebou na reportáž nenosím. Bohatě nám postačí deka (tu beru <spanstyle="font-family: Wingdings;">J ), ostatní nalezne v místě focení … lavičky, obrubníky, zídky, schody, zábradlí... zkrátka cokoliv.

 

   Místo si můžete zvolit sami – takové, které máte rádi je úplně nejlepší, nebo můžete výběr nechat na mně. Fotit se dá téměř kdekoliv. Inspirací Vám může být má galerie.

 

   Čas focení je však na mně. Zpravidla je začátek směřován 2 hodiny před západem slunce. Pokud je venku zataženo, je možné fotit o 1-2 hodiny dříve… V případě, že se domluvíme na focení v interiéru, zavisí čas na orientaci oken (přímé sluníčko je nežádoucí). 

 

   Oblečení je pro hezké fotografie velmi důležité, ale nesmí se kolem něj vše točit. Vyberte pouze jednu variantu, pomoci vám může pár rad v článku  – Co si obléknout . Musí být pohodlné, musíte se v něm cítit dobře a nesmíte mít strach se vněm o něco opřít nebo si v něm sednout. Pokud si nebudete jistí, vemte s sebou více variant a před focení něco vybereme společně.

 

   S sebou také nezapomeňte pítí, nějaké laskominky/úplatky pro děti (takové, aby se neušpinily a měly je rychle snědené), krém na opalování, repelent, ubrousky.. tedy vše potřebné k jakékoliv Vaší procházce. Většinu toho necháme v autě, nutné věci vezměte do tašky nebo baťůžku, aby to bylo možné kdykoliv “odhodit” a hned fotit..

 

   Na focení se těšte, buďte v dobré náladě. Děti nesmí být moc unavené a hlavně nemocné! Pokud onemocní, dejte mi co nejdřívě vědět a domluvíme jiný termín, stejně tak v případě špatného počasí… focení si musíme všichni užít! <spanstyle="font-family: Wingdings;">J

 

   Fotografie vybírám sama a jejich celkový počet závisí na průběhu focení, minimálně však 50. Ty dostanete na DVD v plném rozlišení a připravené k tisku, cca1/3 fotografií je černobílá. 10 fotografií dostanete v tisku 13x19. Doba dodání je max 21 dní.