Sladit, ale ne sjednotit!

Nejlepší bude začít základní barvou, od které se pak budou odvíjet její odstíny a další hodící se tóny. Použijte buď neutrální paletu a k tomu pár pestrých barev (vhodné je použití doplňků v pestré barvě, kterou  má na sobě jiná osoba). Nebo zkuste jemnou paletu, různé odstíny jedné barvy (např. šedá, fialová, levandulová, růžová ...) a znovu nezapomeňte sladit doplňky osob na fotografii s jejich oblečením.

 

Doplňky

Čelenky, brýle, klobouk, šátek, šperky ... to vše pomáhá fotografii dotvořit. Ale nikdy by neměl být doplněk výraznější než fotografovaná osoba! 

Doplňky nám umožní měnit vzhled bez převlékání a může to být něco, s čím se dát manipulovat nebo si hrát (držet konec šály a nabírat vítr, dávat si brýle na čelo...) a to Vám pomůže se před objektivem uvolnit. Důležité je, aby doplňky dávaly na fotografii smysl.

 

Vzory, textury a různé materiály, vrstvení

Vzory jsou dobré, jen se ujistěte, zda v nich nezanikáte.

Textury a různé materiály jsou na fotkách úžasné a při neutrální paletě barev nezbytné. Nebojte se pletených a háčkovaných materiálů, krajek, volánků, žebrování apod. Oblečení vrstvěte a dávejte dohromady, dodáte mu tak další rozměr. Textury jsou důležité i pro černobílé fotografie.

 

Na botách záleží

Prosím nenoste sportovní obuv ... nemluvím teď o veselých plátěných keckách ve stylu converse, ty jsou OK. Výběr obuvi buď podtrhne nebo zničí celý outfit. Často jsou nejlepší bosé nohy. V interiéru jsou bosé nohy téměř nezbytné, připravte se tedy na to :)).

 

K čemu budou fotky sloužit?

Na vánoční přání se bude hodit zímní bunda a čepice s šálou, na obraz do pokojíčku výrazné barvy a pokud chcete obraz do obývacího pokoje, slaďte oblečení s jeho vybavením... Mé fotky by ale měly sloužit jako vzpomínka na dané období, proto se řiďte především pocitem, co se vám líbí, co máte rádi..

 

CO URČITĚ NE!

- vyhněte se věcem s logy, obrázky a nápisy, to vše ubírá portrétní fotce osobitost

- neberte si nepohodlné oblečení

- nemějte všichni stejné barvy, je to nuda, barvy jen koordinujte

- vyhněte se pomíjivým trendům

- nenoste bílé ponožky, sundejte hodinky a nehodící se šperky